Nie tylko dzieci myślą już o Orszaku Trzech Króli. Przygotowania rozpoczęli też główni bohaterowie tegorocznej edycji: Trzej Królowie i Święta Rodzina. W tym roku nowością będzie kilka międzynarodowych akcentów, zwłaszcza ze Wschodu. Jak wieść gminna niesie, właśnie ze wschodu mieli przyjść magowie do Betlejem, by oddać cześć Nowonarodzonemu, oczekiwanemu od tysięcy lat- Mesjaszowi. Chcemy przedstawić naszych nowych orszakowych aktorów: króla Vadima, króla Olushola i rodzinę Kalkis.

Dawno, dawno temu do Świdnicy przybył gość zza naszej wschodniej granicy- Vadim Korenewski. Urodzony w Turynsku na terenie Rosji, przyjechał do Polski tradycyjnie w celach turystyczno-handlowych w 1992 roku i… pozostał do dziś. Zauroczyło Go piękno naszej ojczyzny, atmosfera i kultura w Polsce, a szczególnie Świdnica. Spodobał Mu się nasz Orszak i przyjął zaproszenie, aby do niego dołączyć. Chciałby, żeby nasze hasło: pokój i dobro zjednoczyło cały świat. Vadim już mierzy swój królewski strój, aby godnie reprezentować Orszak i swój kraj.

Orszakową Świętą Rodziną będą Olenka i Mikołaj Kalkis z Ukrainy. Pochodzą z miasta Nowogród Wołyński w diecezji kijowsko-żytomierskiej. Mieszkają w Polsce od 7 lat, od roku formują się w kręgu Domowego Kościoła w Bojanicach. Ich najmłodszy syn Tymoteusz, będzie naszym małym Jezuskiem. Ma jeszcze dwoje rodzeństwa: Mirosławkę i Antosia. Uczestniczenie w orszakowych jasełkach z pewnością będzie dla nich wielkim przeżyciem. Zobaczymy, dla kogo bardziej?

pitan-emmanuel-oluwasholaNajdalej ma do nas ciemnoskóry król –Pitan Emmanuel Olushola  przybywający z południa, z dalekiej Nigerii, ale on też już jest w Polsce- od 2007 r mieszka w Strzelinie, więc niewiele drogi mu pozostało do przejścia.  Jednak po drodze będzie głosił ludziom Dobrą Nowinę o Bożym miłosierdziu i miłości, ale na pewno zdąży na Orszak. Chciałby Dzieciątku ofiarować to, co najcenniejsze, czyli swoje serce, w podziękowaniu za to, co daje nam Jezus – Pokój i Dobro.

Przyjmijmy naszych przyjaciół z radością i podziękujmy za włączenie się do naszej polskiej tradycji jasełkowej.

A kto będzie trzecim królem? … Może nim być każdy z nas, kto przybędzie na orszak!

Korony już przyjechały, szykujmy królewskie stroje i humory.

Spotkajmy się 6 stycznia 2017r o 14.00 pod katedrą.

Do zobaczenia !

 

Królowie Vadim i Olushola oraz rodzinka Kalkis

Komentarz do “Królowie Vadim i Olushola oraz rodzinka Kalkis

  • Styczeń 3, 2017 z 12:34 pm
    Permalink

    Formują się w kręgu Domowego Kościoła w Wirach.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *